Hakkımızda

Tecrübeye dayanan emeğin, değere dönüştüğü noktadır. ARAS Otomat….

Özellikle otomobil endüstrisi başta olmak üzere, soğuk metal şekillendirme alanında yıllarca mesleki olarak uzmanlaşan bir ekibin organizasyonudur.

ARAS Otomat Otomotiv yan sanayi 2010 yılının Mart ayında faaliyetlerine Altınova mahallesindeki 250 m2 lik alanda başlamıştır.

Ağırlıklı olarak otomobil endüstrisine milli talaşlı imalat yöntemi ile direk parça imalatı yapmaktadır. Bünyesinde CNC torna, Index mili işleme otomat tezgahı, matkap gibi talaşlı işleme tezgahları bulunduran ARAS Otomat diğer metal şekillendirme ürünleri kullanılan endüstri kollarına da, işleme ve kaynaklı parçalar imalatı ile cevap vermektedir.

2013 yılı içerisinde artan talepler ve müşteri firmalara yakın olma stratejisi ile Nilüfer organize sanayi bünyesindeki, dökümcüler sanayi sitesindeki 600 m2 kapalı alanlı yeni yerine taşınan ARAS Otomat kaliteli ürün için yalın üretim felsefesi ile ISO 9001 tabanlı yönetim sistemi ile toplam kalite felsefesini tüm proseslerinde uygulayarak müşteri beklentilerinin ötesinde ürün ve hizmetler sunmaya devam etmektedir.

ARAS Otomat temel misyonunda, rekabeti değil, kümeleşerek değer üretmeyi, tedarik zincirinin vazgeçilmez bir parçası olmayı seçmiştir.
Misyonunumz ve Vizyonunumuz

Otomobil üreticileri başta olmak üzere, soğuk metal şekillendirme sektöründe; Rekabetten uzak, Kümeleşmenin bir parçası olarak, Tedarik zincirinin vazgeçilmez bir parçası olmak.

Özellikle insan tüketimi amacıyla sağlanan araçlara değer katan parça üretiminde, hatasız üretim şartlarını oluşturmak. Mesleki yeterlilik gereği uzmanlaşan ekibini teknolojik gelişim felsefesi ile becerilerini geliştirmek. Etkin kaynak kullanımı ile ülke çıkarına faydalar sağlamak...

Gelin güzel bir geleceğe birlikte imza atalım.


Saygılarımızla...